TEEKOND

Meie eesmärk on Sind toetada alates esimesest sammust. Soovime, et pere jaoks oleks kogu protsess läbipaistev ning lihtsasti mõistetav ning seepärast ootame kõiki meiega oma mõtteid jagama. Kriisi- või erihoolduspereks saamist on võimalik alustada kahel viisil: võttes ühendust meiega või otse Sotsiaalkindlustusametiga. Kui võtad kõigepealt ühendust meiega, saame kohe algusest luua hea kontakti ning nii on mõnusam ettevalmistusperioodi läbida.

Esmane kontakt

Kui Sinu peas mõlguvad mõtted kriisi- või erihoolduspereks saamisest, siis võta meiega julgelt ühendust. Arutame läbi esimesed hirmud ja jagame rõõme, mis protsessi käigus tulevad. Anname Sulle ülevaate mõlemast teenusest ja anname juhtnöörid järgmisteks sammudeks

Kohtumine Sotsiaalkindlustusametiga

Teise sammuna anname sulle kontaktid Sotsiaalkindlustusametiga ühendust võtmiseks. Perel endal peab olema initsiatiiv endast märku anda ning protsessiga edasi liikuda. Sotsiaalkindlustusamet lepib perega kokku esmavestluse.

Esimene vestlus

Sotsiaalkindlustusamet viib läbi esmase vestluse ning annab juhised edasisteks sammudeks (avaldus ja motivatsioonikiri). Võid juba siis teada anda, et oled olnud kontaktis Tallinna Lastekoduga ning soovid meiega hiljem koostööd teha.

Pereuuring

Sotsiaalkindlustusameti spetsialistid viivad läbi pereuuringu, et välja selgitada pere valmisolek, motivatsioon ja võimekus kriisi-või erihoolduspereks saamisel. Ära seda osa karda- kõik tegutsevad pere heaks ning ükski vastus ei ole vale. Meie oleme sinuga sellel teekonnal kaasas. Saame läbi arutada kõik mured ja hirmud ning nii tunned end kindlamalt.

PRIDE eelkoolitus

Kõik hoolduspered peavad läbima PRIDE eelkoolituse (loe lähemalt siit). Koolitus kestab u 4 kuud ning vajab kogu pere pühendumist. Ka sellel perioodil oleme koos Sinuga, et kõikidele küsimustele vastata. Hoolduspered on tagasisidena andnud, et PRIDE koolitajad on samuti suureks toeks kogu teekonnal.

Traumateadliku hoolduse koolitus

Peale PRIDE eelkoolituse läbimist suunab Sotsiaalkindlustusamet Sind traumateadliku hoolduse koolitusele, kus räägitakse traumakogemusega lapse kasvatamisest. Traumateadlik hooldus on oluline komponent nii kriisi-kui erihooldusperede teadmistepagasis, andmaks oskused mõista laste läbielatut ning käitumisi, mis sellele järgneda võivad.

Lõplik hindamine ja lepingu sõlmimine

Peale pereuuringut, PRIDE eelkoolitust ning traumateadliku hoolduse koolitust annab Sotsiaalkindlustusamet hinnangu pere sobivusele kriisi- või erihoolduspereks saamisele. Perel on igas etapis võimalik oma ressursse ümberarvestada ning vajadusel ka ise protsess peatada. Meie püüame vastata kõikidele Sinu küsimustele, et tunneksid end mugavalt kogu protsessi vältel. Kui pere on sobiks hinnatud, saame sõlmida käsunduslepingu teenuse osutamiseks. See annab võimaluse Tallinna Lastekodul maksta nii valmisoleku tasu kui lapse peres viibimise tasu. 

Algab kriisi- või erihoolduspere teenuse pakkumine

Peale lepingu sõlmimist oledki valmis lastele turvalist kodu pakkuma! Meie kontaktisik hoiab sinuga ühendust, et uurida kuidas läheb ning lapse perre tulekul oleme tihedas kontaktis ka lapse eestkosteasutusega. Pakume igakülgset tuge nii emotsionaalsetes raskustes kui asjaajamistes.

Võta ühendust meiega

Triin Rajang

kriisipere@tallinnalastekodu.ee

tel: +372 5919 7758

Võta ühendust Sotsiaalkindlustusametiga

Agnes Kulmar

agnes.kulmar@sotsiaalkindlustusamet.ee 

+372 588 68116